sobota, 23 listopada 2013

Tam mieszkam: Arabia Saudyjska

- Trochę mniej zwyczajne wydaje się życie w kraju, który jest monarchią absolutną; to każe mieć oczy szeroko otwarte. Jak państwo w tym kształcie funkcjonuje na co dzień?

- Nadzwyczaj dobrze, przynajmniej w mojej ocenie. Tutaj myśli się w perspektywie dynastii, a nie kolejnych wyborów. Podam dwa fakty - od czasu ustabilizowania granic Arabia Saudyjska nie brała udziału w żadnej wojnie, mając takie a nie inne położenie geograficzne. Fakt drugi – obecnie decyzją Jego Wysokości rozbudowywanych lub budowanych od podstaw jest około 60 uniwersytetów.

To fragment wywiadu, jakiego udzielił dla portalu bankier.pl Paweł - autor sąsiedniego bloga arabiasaudyjska-ksa.blogspot.com. Polecam lekturę, bo prezentuje bardzo zdrowy punkt widzenia o tym kraju!

3 komentarze:

 1. Punkt widzenia wydaje sie zdrowy czego nie mozna powiedziec o niektorych komentarzach i ich autorach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Obrzydliwie poprawny politycznie wywiad. Rozumiem, pracując i kasując kapustę w państwie totalitarnym inaczej nie można - szybko dostałby kopa w d.... Człowiek jest tam ekspatem, facetem, wiele rzeczy nie wie, nie widział i go nie dotyczy więc może i tak to widzi - możesz to publikowac lub nie, ale odbieram kolesia jako ignoranta i miękkiego kutasa.

  Joaśka

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak Ci się tam żyje na co dzień ? Nie tęsknisz do kraju ?

  OdpowiedzUsuń