wtorek, 6 grudnia 2011

>|< do czego to służy?Przedstawiony na zdjęciu przycisk to: "szybsze zamykanie drzwi w windzie". Wymierający gatunek – w większości wind jest on tak wytarty, że ciężko w ogóle dostrzec przedstawioną na nim ikonę. Przycisk służy do tego, żeby go wcisnąć po wejściu do windy. Należy to zrobić natychmiast, bez zwłoki. Niewciśnięcie tego przycisku jest wręcz uważane za chamstwo – zwłaszcza jeśli zatrzymujemy windę pełną ludzi – po wejściu na pokład jeśli nie wciśniemy go w porę, ktoś inny zrobi to za nas obdażając przy okazji pogardliwym spojrzeniem…

Można by przeprowadzić swego rodzaju analizę mentalności i zachowań ludzkich, raptowności i porywczości oraz ich wpływu na wytarcie przycisku domykania drzwi w windzie, ale... ze mnie dupa a nie socjolog, więc wnioski pozostawię Wam. Ot – taka kultura.

Na koniec powiem tak – udziela się to zachowanie niesamowicie. Zawsze jak jestem w Polsce, wsiadając do windy, zanim jeszcze wybiorę piętro, atakuję guzik [>|<]. Niestety z żalem zauważam, że w większości w Polsce stosowanych Otisów przycisk ten w ogóle nie działa… ;)

1 komentarz: